#SzkołaPamięta. Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 2 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Narodowego  wojewodzkie_obchody_narodowego_dnia_pamieci_zolnierzy_wykletych_8_225x127_1.jpgDnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Organizatorami wydarzenia byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie. Wysłuchali wykładów zaproszonych gości, między innymi: Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosława Szarka, Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Wojciecha Cybulskiego, przedstawiciela Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie historyka Jarosława Wróblewskiego oraz przedstawiciela IPN Delegatura w Olsztynie Michała Ostapiuka. Następnie obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie, Społecznej Szkoły Podstawowej 101 w Olsztynie, XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie oraz Bursy nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynie, a także wysłuchali kilku pieśni patriotycznych z płyty Panny Wyklęte wykonanych przez Uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

2 marca 2020 r.