Dzień Matematyki

Dnia 12 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki. Uczniowie klas IV- VII mieli do IMG_20190312_135712_1.jpgwykonania różne zadania matematyczne ( krzyżówka, rebus, okrzyk, plakat, skojarzenia).  W przedziale klas 4-5 zwyciężyła kl.5a,  w grupie klas 6-7 - klasa 6c. W konkursie na zapamiętanie jak najwięcej cyfr po przecinku w rozwinięciu liczby Pi zwyciężyła ponownie Agata Ćwikła z kl. 6A. Po lekcjach chętni uczniowie wzięli udział w Festiwalu Matematyki, na którym podczas zabawy poznawali matematykę inaczej: budowali bryły z różnych materiałów, poznali symetrię, złudzenia optyczne i odbicia lustrzane, wykonywali zabawkę – fleksagon, wyszywali, układali wzory, rozwiązywali łamigłówki i zagadki.

14 marca 2019 r.