II Regionalny Turniej Gier Historycznych IPN

W piątek, 7 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach gier historycznych  48168199_2248502805182076_7868556918665510912_o_1.jpgIPN, które odbyły się w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. Młodsi (klasy III-V) poznali losy Polaków, którzy w latach II wojny światowej zostali wywiezieni w głąb Związku Sowieckiego, a następnie wraz z żołnierzami Armii Andersa opuścili "nieludzką ziemię", po drodze przygarniając... małego niedźwiedzia. Historia Misia Wojtka stała się postawą do stworzenia gry edukacyjnej, w której historia przeplata się z geografią, ucząc i bawiąc graczy jednocześnie. Z kolei dla starszych uczniów (klasy VI-VIII) po raz kolejny przygotowano rozgrywki "Reglamentacji" - gry IPN, w której uczestnicy poznali realia "ludowej" Polski: niesławnych "kartek", "kolejek" czy "spekulantów".

W finałowych rozgrywkach:

- w "Misiu Wojtku"

I miejsce zdobyła - Natalia Moczkowska z klasy IVA

II miejsce -Natalia Czubkowska z klasy IVa

w "Reglamentacji" rozgrywkach

III miejsce - Oliwia Ferenc

IV miejsce -Weronika Kordaczuk

Wszyscy finaliści otrzymali komplety nagród w postaci gier edukacyjnych i wydawnictw IPN; na zwycięzców czekały dodatkowo nagrody w postaci akcesoriów komputerowych.

Gratulujemy!

20 grudnia 2018 r.