aktualno¶ci

14 stycznia 2020 r.
Bezpieczne ferie- dzieci ucz± dzieci

14 stycznia 2020 r.
Dokarmiamy ptaki

12 stycznia 2020 r.
28 finał WO¦P

10 stycznia 2020 r.

10 stycznia 2020 r.
Dobro zło zwycięża

8 stycznia 2020 r.
Konkurs literacki

„Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyst±piła do konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Jego ide± było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenn± Rzeczpospolit±, odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległo¶ci.

Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Maksymiuk zdecydowała się pod kierunkiem pani Małgorzaty Dzundza - Dębskej wykonywać zadania konkursowe i zaczęła szukać materiałów, które przedstawiały szlak bojowy generała Franciszka Ksawerego Ostrowskiego z Rosji do Polski. Odwiedziła wiele instytucji w Olsztynie, ale to w archiwum wojskowym w Warszawie znalazła najwięcej dokumentów i najbardziej warto¶ciowych.

Następnie na cmentarzu ¶w. Józefa odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego Wiktoria Maksymiuk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie przybliżyła społeczno¶ci lokalnej postać generała z Zatorza.

Na koniec wykonała vloga, który został przesłany do IPN-u w Białymstoku. Jej praca została zakwalifikowana do ogólnopolskiego etapu I edycji konkursu. Finał konkursu odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Serdecznie gratulujemy.

30 czerwca 2018r.