aktualności
Aktualności
„Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”

  W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Jego ideą było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą, odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości.

 Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Maksymiuk zdecydowała się pod kierunkiem pani Małgorzaty Dzundza - Dębskej wykonywać zadania konkursowe i zaczęła szukać materiałów, które przedstawiały szlak bojowy generała Franciszka Ksawerego Ostrowskiego z Rosji do Polski. Odwiedziła wiele instytucji w Olsztynie, ale to w archiwum wojskowym w Warszawie znalazła najwięcej dokumentów i najbardziej wartościowych.

 Następnie na cmentarzu św. Józefa odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego Wiktoria Maksymiuk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie przybliżyła społeczności lokalnej postać generała z Zatorza.

 Na koniec wykonała vloga, który został przesłany do IPN-u w Białymstoku. Jej praca została zakwalifikowana do ogólnopolskiego etapu I edycji konkursu. Finał konkursu odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Serdecznie gratulujemy.

30 czerwca 2018r.


copyright © Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie | zaloguj
    facebook    BIP    EPUAP    Olsztyn - portal miejski