18 października 2019 r.

14 października 2019 r.
Mój nauczyciel

Szlakiem Niepodległej Polski

Dnia 21.06.2018 r. uczniowie klasy V, VI i VII wzięli udział w miejskiej grze edukacyjnej. "Szlakiem Resized_20180621_112920_4650_1.jpegNiepodległej Polski". Uczestnicy gry ( klasy V i VI ) najpierw w Kwaterze Komendanta odpowiadali na pytania dotyczące Józefa Piłsudskiego. Następnie wyruszyli na wyznaczony szlak. Kolejno odwiedzili ważne obiekty związane z historią Polski i Olsztyna: IPN, OBN, Muzotekę, informację turystyczną, Ratusz, Muzeum Gazety Olsztyńskiej, zamek, koszary wojskowe, cmentarz św. Józefa, Miejską Bibliotekę Publiczną. Tam musieli znaleźć koperty z zadaniami, które wykonywali od razu i otrzymywali punkty za prawidłowe odpowiedzi. Po powrocie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Wszystko sprawdzali uczniowie z klasy VIIa i uczennica z klasy VII b, występując w roli ekspertów. Swoje obowiązki potraktowali bardzo poważnie. Dziękujemy za taką postawę uczniom i wychowawczyni. Dziękujemy też uczniom klasy Va, Vb, VIa, VIb, VIc oraz wychowawcom za zaangażowanie rzetelne wykonywanie zadań.

21 czerwca 2018 r.