aktualno¶ci

14 stycznia 2020 r.
Bezpieczne ferie- dzieci ucz± dzieci

14 stycznia 2020 r.
Dokarmiamy ptaki

12 stycznia 2020 r.
28 finał WO¦P

10 stycznia 2020 r.

10 stycznia 2020 r.
Dobro zło zwycięża

8 stycznia 2020 r.
Konkurs literacki

Tańce narodowe i pie¶ni patriotyczne

Dnia 18 maj± 2018 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbył się koncert "Tańce narodowe i WP_20180518_11_57_51_Pro_1.jpgpie¶ni patriotyczne nasze najpiękniejsze dziedzictwo" zorganizowany przez Szkołę Podstawow± nr 9 w Olsztynie. Wystapili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej" nr 9, którzy zaprezentowali tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, mazura, oberka oraz kujawiaka, a także taniec z flagami i miniaturę taneczn± do piosenki Anny German "Moja ojczyzna". Natomiast dzieci z Przedszkola nr 1, 19 oraz "Szestnastka" przedstawiły tańce warmińskie, polkę i krakowiaka. Układy taneczne były przeplatane pięknie za¶piewanymi przez kabaret i solistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 piosenkami patriotycznymi. Wszystkich zachwyciło również wykonanie piosenki "Niepodległo¶ć. Uwięziony ptak" przez dziewczynkę z przedszkola nr 19. Go¶ciem specjalnym pokazu był Zespół Pie¶ni i Tańca "Perły Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego, który przybliżył widzom tańce ¶l±skie. To barwne widowisko, zachwycaj±ce niezwykłymi strojami mogli obejrzeć, oprócz dzieci ze szkoły i przedszkoli, seniorzy z Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" i ¦rodowiskowego Domu Samopomocy "Barka" oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

28 maja 2018 r.