18 października 2019 r.

14 października 2019 r.
Mój nauczyciel

Święto Flagi

W środę 02.05.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie upamiętnili Dzień Flagi  poczta.studio26.pl_1.jpg Rzeczypospolitej Polskiej. Odbył się uroczysty apel, czasie którego odtańczono taniec z flagami oraz odśpiewano kilka patriotycznych piosenek o ojczyźnie. Na koniec wykonano wspólne biało- czerwone zdjęcie. Uroczystość poprzedziły liczne działania dzieci zachęcające do wywieszenia flagi w tym dniu. Przygotowały chorągiewki, które zostały podarowane mieszkańcom okolicznych bloków, aby zaprezentowali je w swoich oknach. Ponadto przygotowały plakaty i ulotki zachęcające do wywieszenia flagi, a szkołę przyozdobiły biało - czerwonymi flagami. Wykonano też gazetki i prezentacje multimedialne informujące o historii powstania flagi. Nieco wcześniej członkowie kółka historycznego uczestniczyli w warsztatach „ Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski”, które przeprowadził pan Dawid Zegził- pracownik IPN- u.

4 maja 2018 r.